Obsah

Na trhu mobilních telefonů se neustále něco děje, a tak není divu, že zde vstoupil další model – Bluboo S8. Ten vás přitom na první pohled okouzlí svým designem, kterým se snaží cílit na manažery a úspěšné podnikatele. Vybrat si přitom můžete jednu ze zajímavých barevných variant – odstín černé, modré a dokonce i zlaté.

Velký a zahnutý displej

Jako první se pustíme do specifikace konstrukce. Jakmile se vám mobilní telefon dostane do ruky, zaujme vás především jeho velký téměř šestipalcový displej. Ten je přitom prohnutý směrem dovnitř a vybavený speciálním prohnutým sklem. Umožňuje přitom funkci multi-touch, což znamená, že zde najednou můžete provádět akci zapojením více prstů. Podporuje jich přitom všech deset.

Na přední straně přitom prakticky najdete pouze displej. Není zde žádné další tlačítko, díky čemuž mobilnímu telefonu vzniká opravdu velký prostor pro obrazovku.

Zároveň se nemusíte obávat ani vysoké hmotnosti. A rozměry telefonu umožňují, že se pohodlně vejde jak do pánské kapsy, tak i do dámské kabelky. Je univerzální, a tedy se hodí jak pro ženy, tak i pro muže. Každé pohlaví přitom může upřednostňovat jiné barevné provedení.

Jak se píše ZDE, obecně můžeme říct, že telefony od čínských výrobců se v České republice těší čím dál větší oblibě. Nabízí totiž skvělou výbavu, a to navíc za poměrně nízkou cenu.

Dva fotoaparáty

Přítomnost fotoaparátů již v dnešní době u mobilních telefonů symbolizuje nutnost. V tomto případě se můžete těšit hned na dva. Přední fotoaparát využijete při vytváření oblíbených selfie snímků. Jeho rozlišení přitom činí 5 MPx. Zadní fotoaparát se poté pyšní rozlišením 13 MPx. A nechybí samozřejmě ani funkce blesku.

Bluboo S8 dostal skvělou hardwarovou výbavu

Zmínit musíme i hardwarovou část tohoto mobilního telefonu. Té vévodí osmijádrový procesor Mediatek. Plynulé používání přístroje vám zajistí také paměť RAM, která se pyšní úctyhodnou velikostí 3 GB. Ukládání vašich souborů poté zajišťuje vnitřní paměť. Ta má velikost 32 GB. Pokud se vám toto číslo zdá nedostačující, nemusíte přitom zoufat. Kdykoliv totiž můžete do mobilního telefonu zapojit micro SD kartu, a to až o velikosti 256 GB.

Lidé si dále chválí i kapacitu baterie. Ta činí 3450 mAh, což je pro běžné užívání více než postačující. Navíc je model vybavený i funkcí rychlého nabíjení. Plnou baterii tak získáte přibližně za dvě a půl hodiny. Frekvence nabíjení se přitom odvíjí od vašich konkrétních potřeb a míře používání.

Závěrem ještě zbývá doplnit informaci o softwarovém vybavení mobilního telefonu Bluboo S8. To zajišťuje celosvětově rozšířený fenomén Android, a to konkrétně ve verzi 7.0.

Doplňkové příslušenství

Součástí balení u některých prodejců může být i doplňkové příslušenství, někde je třeba si tyto součásti dokoupit zvlášť. Mluvíme především o obalech a krytech na mobil, které v mnoha případech oceníte. Dokáží totiž zabránit fatálním následkům způsobeným například pádem mobilního telefonu. A obaly navíc mohou plnit i více funkcí. Na současném trhu najdete totiž vychytávky pyšnící se dalšími přihrádkami, nebo třeba zrcátkem či zabudovaným otvírákem na pivní láhve, jako se můžete dočíst ZDE. Pokud tedy chcete zvolit něco netradičního, rozhodně máte příležitost.

Pokud patříte mezi časté cestovatele automobilem, jistě oceníte držák na mobil. Ten se přitom přidělává nejčastěji k větrací mřížce a vy tak můžete snadno při cestách sledovat i GPS navigaci. Když už jsme přitom u toho automobilu, nesmíme zapomenout ani na možnost handsfree. Obzvláště pokud ve voze trávíte většinu dne, doporučujeme pořízení zmíněného příslušenství. Pořiďte si na Bonio psaníčko, do kterého se vám telefon pohodlně vejde a ještě vám zůstane hodně místa na další nezbytnosti.

Jaromír Lehečka