Díky tomu, že permanentní make-up v Praze nabízí stále více kosmetiček, získává tento zákrok na popularitě. Každá žena, pro kterou je ranní líčení nutnou nezbytností, jistě ocení make-up, který vydrží i několik let. A to navíc bez nutnosti jej každý večer odličovat a další ráno zase znovu nanášet. V dnešní době, kdy nedostatek času ovlivňuje každého z nás, se tak může jednat o skvělou volbu právě pro vás.

Permanentní make-up lze přirovnat k tetování

Nejprve si řekněme něco málo k tomu, jak vlastně permanentní make-up funguje. Je to poměrně jednoduché. Proškolená kosmetička zde pracuje se speciálním přístrojem, pomocí kterého aplikuje pigment do vrchních vrstev pokožky. Díky tomu lze tuto proceduru trochu přirovnat k tetování. Není to však úplně to samé. Zatímco tetování máte až do konce života, permanentní make-up lze trochu obměňovat a po pár letech je jeho oživení z důvodu částečné ztráty pigmentu potřeba.

Hlavní předností permanentního make-upu je skutečnost, že vám ušetří čas. Budete se tak budit již nalíčená a stejně tak upravená vyrazíte i na sport nebo do vody. Nemusíte se přitom obávat, že by se vám těmito aktivitami make-up poškodil.

Permanentní make-up je mimo jiné vhodný i pro ženy, které nosí brýle nebo kontaktní čočky. Při správné aplikaci je naprosto nezávadný. Zpozornět byste měli pouze v případě, že se často potýkáte s alergickými reakcemi. V takové situaci je totiž možné, že vaše tělo bude na zvolený pigment reagovat negativně. Pokud je to váš případ, lze rozhodně doporučit tento zákrok nejprve zkonzultovat s vaším ošetřujícím lékařem, jako se ostatně píše i v TOMTO článku.

Permanentní make-up v Praze vybírejte podle hodnocení

Stejně jako všechny ostatní zákroky, i aplikace permanentního make-upu vyžaduje patřičné znalosti ze strany kosmetičky. I z toho důvodu věnujte dostatek času výběru vhodného salonu, abyste tak předešli možnému zklamání. Vše by se přitom mělo provádět ve sterilních podmínkách s maximálními hygienickými návyky.

A co všechno si vlastně s pomocí permanentního make-upu můžete nechat zviditelnit? Dá se říct, že se obvykle v salonech setkáte s třemi základními službami. Snad nejvyužívanější je permanentní nalíčení obočí. Dále si poté můžete nechat vytvořit precizní linky nebo vykreslit rty vaším oblíbeným odstínem.

Jak již bylo řečeno, permanentní make-up bohužel nevydrží po celý život. Postupně dojde ke ztrácení pigmentu a v takové chvíli je třeba proceduru opět navštívit a svoji vizáž tak obnovit. Obecně lze říct, že ke ztrátě pigmentu začne docházet přibližně po dvou letech od vaší první návštěvy. Tento časový úsek je však proměnlivý a u každé ženy může být jinak dlouhý. Má na něj vliv například věk, schopnost obměny kožních buněk nebo třeba míra, jakou se potíte.

O obličej nezapomínejte pečovat

Spoustu žen pochopitelně zajímá, zda je tento zákrok bolestivý nebo nikoliv. Vzhledem k tomu, že pigment se na obličej aplikuje s pomocí speciálních jehliček, lze určitou malou bolest očekávat. V salonech vám však obvykle předem dají povrchové anestetikum, které největší bolesti zabrání.

Jakmile budete mít po zákroku, je třeba počítat s tím, že se v místech vpichu časem objeví stroupky. Je důležité si tyto stroupky zbytečně nestrhávat, jelikož byste si tak zbytečně přivodili bolest, a navíc by strhnutí mohlo mít i další následky. Nechte tak tělo, aby se se zákrokem vyrovnalo a případně dbejte pokynů vaší kosmetičky.

Závěrem je ještě třeba říct, že permanentní make-up slouží zejména ke zvýraznění vašeho obličeje, jako se můžete dočíst ZDE. Je vhodný zejména pro vyřešení každodenního líčení, které většinou právě zahrnuje úpravu obočí, očí a rtů. V případě náročnějšího večerního líčení si následně musíte pomoci již klasickými přípravky pro líčení.

Jaromír Lehečka