Obsah

Řešíte aktuálně otázku parkování u letiště? V tom případě jste si jistě stačili všimnout, že cena za parkování na oficiálních letištních parkovištích se někdy může vyšplhat do astronomických výšin. Víte ale, že existují i některé alternativy, na kterých je možno ušetřit?

 

Cestujete autem nebo autobusem?

Doprava na letiště je pochopitelně možná různými dopravními prostředky. Na některá letiště se tak například dostanete i autobusem nebo třeba vlakem. Mnoho osob však upřednostňuje cestování vlastním vozem, a to především kvůli pohodlí. Ve vlastním voze totiž jednoduše přepravíte celou svoji rodinu spolu s množstvím potřebných zavazadel. A právě v takovém případě řeší, kde svůj vůz zaparkují, zatímco stráví dovolenou nebo pracovní cestu v zahraničí.

V případě parkování na oficiálním letišti se dočkáte vysoké míry bezpečí, která se přitom neustále zvyšuje. Více si o tom můžete přečíst ZDE.

 

Parkování u letiště nemusí být drahé

Pokud se rozhodnete pro parkování na oficiálním letišti, bohužel budete mnohde zaskočeni vysokou cenou. Ne nadarmo platí, že na obchody na pražském letišti jsou nejdražší v celé Evropě, jako se ostatně můžete dočíst v TOMTO článku. Oficiální letiště většinou nabízejí několik minut parkování zdarma, problém však nastává, pokud hledáte parkoviště pro celou dobu pobytu. V takovém případě se totiž parkovné může vyšplhat až do řádů tisíců za jeden týden.

 

Hledejte parkoviště v okolí

Snad nejjednodušší alternativu k parkování u letiště symbolizuje nalezení parkovacího místa v okolí. To obvykle nebývá žádný větší problém. Mnoho neoficiálních parkovišť totiž mezi sebou soupeří a snaží se tak své ceny co nejvíce přiblížit možnostem svých zákazníků.

Tato alternativní parkoviště se obvykle nacházejí jen pár minut cesty od letiště. Na to vás přitom následně může dopravit řidič vybraného parkoviště, nebo můžete využít služeb hromadné dopravy či taxi služby. Výhodou takového parkování je nižší cena, a to přitom se zachováním veškerého bezpečí vašeho vozu. Po dobu své nepřítomnosti se tak o auto nemusíte obávat, jelikož bývá obvykle střeženo kamerovým systémem 24 hodin denně, často i za přítomnosti ostrahy.

Pokud vám nevadí si připlatit, nabízejí taková parkoviště i některé nadstandardní služby. Za menší poplatek si tak můžete nechat svůj vůz umýt nebo vyčistit jeho interiér. Po návratu z vaší cesty tak na vás může čekat váš vůz v celé své parádě.

 

Nebo zaparkujte u známých

Pokud máte ve městě, ze kterého budete odlétat, nějaké své známé, rozhodně zkuste využít parkovacího místa přímo v jejich blízkosti. Obrovskou výhodou této možnosti je pochopitelně cena. Za takové stání vám nikdo nebude účtovat žádné poplatky a o váš vůz bude rovněž postaráno. Stačí se jen své rodině nebo přátelům odvděčit, třeba nějakou drobností dovezenou z vaší cílové destinace.

 

Parkování na veřejných parkovištích

Poslední variantu symbolizuje parkování na veřejných městských parkovištích. Pokud chcete výrazně ušetřit, může být taková alternativa pro vás vhodná. Stačí si jen vybrat neplacené parkoviště a svůj vůz zde ponechat. Bohužel je však třeba počítat s tím, že na takovém parkovišti vám automobil nikdo nepohlídá. Může se tak stát cílem krádeže nebo vandalismu.

 

Parkování si zařiďte včas

Závěrem lze ještě doporučit, abyste výběr parkovacího místa nepodcenili. Přeci jen je mnohem pohodlnější mít vše zařízeno předem než se v den odletu stresovat tím, že nemáte kam svůj vůz zaparkovat. Pokud si z alternativ vyberte parkování v okolí letiště na hlídaných stáních, určitě danou společnost kontaktujte a domluvte se na všem potřebném. Mnoho takových společností nabízí bezplatnou rezervaci vašeho místa, a tak budete mít to své zaručené.

Jaromír Lehečka