Obsah

Řešíte právě akutní nedostatek financí a přemýšlíte, zda by vám nedokázal pomoci výkup aut? Nejste si jisti, jak princip půjčky u těchto společností vlastně funguje? V tom případě čtěte dále. Prozradíme vám, jak vlastně vyřízení této finanční injekce funguje a jak probíhá.

Výhody tohoto finančního produktu

Předností půjčky se zástavou auta je fakt, že je tento produkt poskytován výhradně nebankovními společnostmi. A co to pro vás v praxi znamená? V prvé řadě rozhodně to, že celé vyřízení je otázkou chviličky. Nebankovní společnosti totiž nenahlížejí do registru dlužníků a ani nevyžadují dokládání vašich příjmů. A tím se celý administrativní proces jednoznačně urychluje.

A víte o tom, že banky často svým klientům nabízejí jiné úrokové sazby, než jaké jsou později skutečností? O tomto nešvaru si můžete přečíst více ZDE.

Jak to funguje

Autozastavárna funguje na podobném principu, jako kterákoliv jiná zastavárna. Výměnou za to, že u nich svůj vůz uložíte do zástavy, vám nabídnou odpovídající finanční kompenzaci. Dá se přitom říct, že tyto půjčky můžeme rozdělit do dvou typů. U toho prvního zůstává automobil po dobu zástavy zaparkovaný na hlídaném parkovišti autozastavárny. Výhodou této varianty je přitom zejména fakt, že díky tomu jsou společnosti ochotné půjčit vám větší peněžní obnos.

U druhé možnosti přitom svůj vůz můžete stále využívat. Tato alternativa je výhodná pro všechny, kteří si svůj den bez auta nedokážou představit a jeho absence by jim způsobovala spíše potíže. Ovšem i tato varianta má svoji cenu, půjčovaná částka je zde o něco nižší.

Autozastavárna postupuje ve čtyřech krocích

Abyste půjčku se zástavou auta získali i vy, je třeba projít čtyřmi jednoduchými kroky. Nemusíte se však obávat. Většina autozastaváren vám totiž vyplatí peníze při podpisu smlouvy do několika málo minut. A navíc v hotovosti.

Prohlídka vozu

Vůbec první krok symbolizuje prohlídka vašeho vozu. Tu provádí proškolený zaměstnanec autozastavárny a jeho cílem je přehledně sepsat vše, na co narazí. Kontroluje přitom například stáří, stav karoserie, motoru, jednotlivých součástek, ale také interiéru. Projděte si nabídku Inity a zjistěte, jak se obvykle pohybují ceny jednotlivých autodílů a doplňků.

Vyčíslení výše půjčky

Díky těmto informacím poté získává přehled nad aktuální hodnotou vašeho vozidla. Tato hodnota přitom symbolizuje maximální možnou částku, na kterou se vaše půjčka může vyšplhat. Ale pochopitelně si můžete zvolit i nižší půjčku, pokud víte, že by takový finanční obnos pro vás byl zbytečnou zátěží.

Podpis smlouvy a vyplacení

A nyní již jen stačí přejít k podpisu smlouvy a vyplacení peněz. Smlouvu si pochopitelně vždy pečlivě přečtěte. Najdete zde informace o výši splátek a úroků. Jakmile smlouvu podepíšete a domluvíte se na všem potřebném, již nic nebrání tomu, abyste získali domluvené peníze.

A jak je to se splátkami?

To byste se vždy měli dočíst ve smlouvě. Obvykle přitom není problém se s autozastavárnou domluvit na individuálních splátkách, které vám budou vyhovovat. A překážkou nebývá ani situace, kdy potřebujete půjčku prodloužit vzhledem k tomu, že na tom aktuálně s financemi nejste příliš dobře.

Na co lze peníze použít

Výhodou této půjčky je, že se jedná o čistě neúčelový produkt. To znamená, že záleží jen na vás, na co získané peníze využijete. A to je další výhoda peněžní pomoci z řad nebankovních společností. Banky totiž oproti tomu po svých klientech často vyžadují, aby účel dokládali. A to staví zákazníky do nepříjemné pozice.

Půjčku lze tak využít na zafinancování krátkodobého náročnějšího období, vybavení domácnosti nebo třeba vánoční dárky pro své nejbližší. Je to jen na vás.

Více informací o rozdělení produktů na účelové a neúčelové si můžete přečíst v TOMTO článku.

Jaromír Lehečka