Obsah

IPhone 7 kryty se prodávají v několika různých variantách, každá je vhodná na jinou příležitost a činnost a každý kryt má také své klady a své zápory, na každém z nich lze najít něco, co ten jiný nemá. Tento článek Vám osvětlí hlavní výhody a nevýhody různých typů krytů, které se objevují na trhu a pomůže Vám také při rozhodování, do kterého krytu zainvestovat.

IPhone 7 kryty – shrnutí

Zde je seznam krytů, u kterých následně probereme jejich největší klady a zápory:

  • klasické plastové kryty
  • klasické silikonové kryty
  • látkové/kožené kapsy
  • zaklápěcí knížkové kryty
  • sportovní kryty a pouzdra

Klasické plastové kryty

Plastové kryty jsou velmi pevné a poskytují silnou ochranu proti poškrábání.

Tento typ krytů lze sehnat v mnoha různých provedeních a designech, seženete je v každém obchodě s příslušenstvím pro telefony. Velkou výhodou je jejich dostupnost a vzhledová rozmanitost.

Nevýhodou těchto krytů je ale jejich životnost, neboť i když jsou pevné, tak pokud upadnou, mohou prasknout. Některé z nich mají také krytky přes tlačítka hlasitosti a tlačítko vypínání/zapínání a právě díky pevnému materiálu může být těžší tlačítko zmáčknout. Kryt také nechrání displej, proto je dobré na telefon přidat ještě fólii.

Klasické silikonové kryty

Silikonové kryty jsou jedny z nejoblíbenějších krytů poskytujících ochranu před poškrábáním. Jsou měkké, ohebné a snadno se na telefon nandávají.

Silikonové kryty můžete koupit v několika různých stylech a barvách, typické jsou pro telefon ale i průhledné silikonové kryty. Další výhodou je, že některé silikonové kryty mají různé záslepky, které se dají zasunout na místo sluchátek a nabíjení a zamezují tak přístupu prachu.

Pokud ale zvolíte pro iPhone průhledný kryt, může dojít k jeho zažloutnutí a ušpinění během delšího používání.

Látkové/kožené kapsy

Jako kryt pro Váš telefon lze také použít látkové či kožené kapsy, do kterých se telefon jednoduše zasune.

Tato pouzdra poskytují velkou ochranu před poškrábáním a vrypy. Kožená pouzdra a kryty jsou sice dražší, na druhou stranu jsou to kryty s dlouhou životností. Ty látkové jsou zase levnější, ale velmi dobře dostupné.

Nevýhodou těchto krytů a pouzder ale je, že telefon je chráněn jen pokud je v pouzdře. Když ho vyndáte, telefon pak nic nekryje. Hrozí Vám nejen poškrábání, ale i prasknutí displeje po pádu na zem.

Zaklápěcí kryty

Zaklápěcí kryty jsou velmi oblíbené, vypadají jako knížka a díky tomu kryjí jak tělo, tak i displej telefonu.

Tyto kryty mívají často přezku na magnet, která zamezuje libovolnému otevírání přední části krytu, telefon je tak dostatečně chráněn.

Stát se ale může i to, že se kryt špatně zavře, vypadne z ruky a může se při pádu otevřít, na druhou stranu stále poskytuje mnohem větší ochranu hlavně pro displej, než klasické plastové či silikonové kryty.

Sportovní kryty a pouzdra

Sportovní kryty a pouzdra jsou velmi užitečným doplňkem hlavně při běhání, dají se dát na různá místa, nejčastěji na paži.

Kryt nebo pouzdro se jednoduše nasune na ruku a do něj se vloží telefon, kryty mají většinou i otvor na zapojení sluchátek do telefonu, jsou také dost pevné a nemělo by hrozit, že se telefon bude vysunovat.

Tento typ krytů je omezen ale jen na sport, za normální každodenní situace ho člověk bohužel nevyužije.

Tento článek Vám nastínil, jaké jsou hlavní plusy a mínusy různých druhů krytů a do budoucna Vám může pomoci při výběru krytu, neboť teď již víte, že každý má jiné přednosti a sami se rozhodnete, který Vám bude vyhovovat více.

Víte i Vy o nějakých dalších typech krytů, které jsou k dostání a hodily by se na tento seznam? Pokud je Vaše odpověď ano, neváhejte se s námi podělit o Vaše tipy a rady, které uvítáme s otevřenou náručí.

Jaromír Lehečka