Ponožky jsou kouskem prádla, který vám nemůže ve vašem šatníku chybět. Vlastnit několik párů ponožek je naprostou nutností. Ponožky vás zahřejí, protože chlad přichází většinou od nohou nebo od hlavy. V botách vás ochrání před nechtěnými kožními mykózami, před vznikem puchýřů na patách a různými odřeninami vzniklými chůzí bez ponožek. Pro zimní chvíle strávené v pohodlí domova u krbu s knížkou v ruce jsou hřejivé ponožky na nohou ideální volbou. 

Často také nosíte ponožky doma k pyžamu a jdete s nimi i spát? Mnoho žen nám odpovědělo, že ano, protože je velice příjemné se neprobouzet s tím, že je vám zima od nohou. Přesto je pravdou, že ženy příliš rády nevidí ponožky v posteli na mužích, zejména při intimních chvílích. Při těchto okamžicích mohou působit asexuálně, samozřejmě ale závisí na pohledu a názoru každé ženy. Obchodní řetězce nabízejí celou škálu ponožek. Vybírat můžete z řady zajímavých kousků (barevnost, střihy, rozmanité motivy a výška ponožek). Extravagantnosti se v dnešní době ani u ponožek meze nekladou. 

Vliv ponožek na lidské zdraví

Ponožky je důležité měnit každý den, protože na nohou se hodně potíme, čímž dochází k množení bakterií a různých mikrobů, které že nejen mohou škodit, ale také nepříjemně zapáchají. Pokud byste ponožky neměli, tak by docházelo k zachycení nečistot uvnitř bot. Z bot se uvolňují použité materiály na jejich výrobu a pokud se nenosí ponožky, materiály by se uchytávaly na holé pokožce. Nošení bot bez ponožek by vedlo k vzniku různých infekcí. 

Módní faux pas

Módní omyl nebo výstřelek – tak často bývají označovány ponožky v sandálech. Diskuse o ponožkách a sandálech se vede téměř po celém světě a její vyústění se  v různých zemích, kulturách, společenských vrstvách apod. zásadně liší. Jen když si ponožky v sandálech představíte, tak si velká většina z nás řekne, že jde o kontroverzní módu. Alespoň takovou představu sdílí většina Čechů.  Jiní vám řeknou, že pozitivem ponožek   je například hygiena. 

I ponožky mohou být luxusní 

Lycrové dámské ponožky působí velice smyslně a dodají na ženskosti. Průsvitné ponožky doplněné o nějaký ten vzor vypadají na ženských nohách výborně a skvěle se hodí ke společenským kalhotám, protože vám v otevřených botech nebo střevících udělají velkou parádu. Vybírat můžete z různě průsvitných ponožek (krátkých nebo vysokých). Nemusíte se ani zaměřovat pouze na černé provedení ponožek. Zajímavé jsou i v bílé nebo béžové (krémové) variantě. Materiálem bývá polyamid s přídavkem elastanu; to proto aby ponožky udržovaly pevnost během manipulace a nošení. Dámské ponožky jsou trendy doplňkem, který můžete kombinovat k různým oblečením. Dárek v podobě luxusních ponožek určitě potěší každou ženu. 

Jejich nabídka je široká. Vybírat lze z nízkých kotníčkových ponožek, ze sportovních i téměř neviditelných,které využijete do balerínek  a dalších odkrytých bot. V nabídce najdete také ponožky se silnější a zvýrazněnou patou nebo termo ponožky, které uplatníte při zimních radovánkách na horách. Kompresní ponožky jsou výborným pomocníkem proti oteklým a ztuhlým nohám při delším cestování. Speciální jsou ponožky navržené pro lidi trpící cukrovkou. 

Vyberte si kvalitní dámské ponožky pro účel, který potřebujete. Důležité je, abyste se v ponožkách nich cítily dobře a aby ponožky plnily svůj účel.

Jaromír Lehečka