SDÍLET

Ponožky jsou kouskem prádla, který vám nemůže ve vašem šatníku chybět. Vlastnit několik párů ponožek je naprostou nutností. Ponožky vás zahřejí, protože chlad přichází většinou od nohou nebo od hlavy. V botách vás ochrání před nechtěnými kožními mykózami, před vznikem puchýřů na patách a různými odřeninami vzniklými chůzí bez ponožek. Pro zimní chvíle strávené v pohodlí domova u krbu s knížkou v ruce jsou hřejivé ponožky na nohou ideální volbou. 

Často také nosíte ponožky doma k pyžamu a jdete s nimi i spát? Mnoho žen nám odpovědělo, že ano, protože je velice příjemné se neprobouzet s tím, že je vám zima od nohou. Přesto je pravdou, že ženy příliš rády nevidí ponožky v posteli na mužích, zejména při intimních chvílích. Při těchto okamžicích mohou působit asexuálně, samozřejmě ale závisí na pohledu a názoru každé ženy. Obchodní řetězce nabízejí celou škálu ponožek. Vybírat můžete z řady zajímavých kousků (barevnost, střihy, rozmanité motivy a výška ponožek). Extravagantnosti se v dnešní době ani u ponožek meze nekladou. 

Vliv ponožek na lidské zdraví

Ponožky je důležité měnit každý den, protože na nohou se hodně potíme, čímž dochází k množení bakterií a různých mikrobů, které že nejen mohou škodit, ale také nepříjemně zapáchají. Pokud byste ponožky neměli, tak by docházelo k zachycení nečistot uvnitř bot. Z bot se uvolňují použité materiály na jejich výrobu a pokud se nenosí ponožky, materiály by se uchytávaly na holé pokožce. Nošení bot bez ponožek by vedlo k vzniku různých infekcí. 

Módní faux pas

Módní omyl nebo výstřelek – tak často bývají označovány ponožky v sandálech. Diskuse o ponožkách a sandálech se vede téměř po celém světě a její vyústění se  v různých zemích, kulturách, společenských vrstvách apod. zásadně liší. Jen když si ponožky v sandálech představíte, tak si velká většina z nás řekne, že jde o kontroverzní módu. Alespoň takovou představu sdílí většina Čechů.  Jiní vám řeknou, že pozitivem ponožek   je například hygiena. 

I ponožky mohou být luxusní 

Lycrové dámské ponožky působí velice smyslně a dodají na ženskosti. Průsvitné ponožky doplněné o nějaký ten vzor vypadají na ženských nohách výborně a skvěle se hodí ke společenským kalhotám, protože vám v otevřených botech nebo střevících udělají velkou parádu. Vybírat můžete z různě průsvitných ponožek (krátkých nebo vysokých). Nemusíte se ani zaměřovat pouze na černé provedení ponožek. Zajímavé jsou i v bílé nebo béžové (krémové) variantě. Materiálem bývá polyamid s přídavkem elastanu; to proto aby ponožky udržovaly pevnost během manipulace a nošení. Dámské ponožky jsou trendy doplňkem, který můžete kombinovat k různým oblečením. Dárek v podobě luxusních ponožek určitě potěší každou ženu. 

Jejich nabídka je široká. Vybírat lze z nízkých kotníčkových ponožek, ze sportovních i téměř neviditelných,které využijete do balerínek  a dalších odkrytých bot. V nabídce najdete také ponožky se silnější a zvýrazněnou patou nebo termo ponožky, které uplatníte při zimních radovánkách na horách. Kompresní ponožky jsou výborným pomocníkem proti oteklým a ztuhlým nohám při delším cestování. Speciální jsou ponožky navržené pro lidi trpící cukrovkou. 

Vyberte si kvalitní dámské ponožky pro účel, který potřebujete. Důležité je, abyste se v ponožkách nich cítily dobře a aby ponožky plnily svůj účel.