Obsah

Takřka každá žena minimálně jedou za život zatouží po úpravě či zvětšení prsou. Mnohým to pomůže k většímu sebevědomí a které ženě by se nelíbilo si dodat větší odvahu. Cítit se tak lépe v práci, před partnerem či známými. Pokud jste si do teď nebyli jistí, jestli je modelace prsou správný krok, můžete si udělat dobrý obrázek přečtením tohoto článku.

 

Zvětšení prsou a další zákroky k úpravě poprsí

  • Zvětšení prsou
  • Modelace prsou
  • Mammaplastika
  • Zmenšení prsou

Patří k běžnému repertoáru takřka každé kliniky plastické chirurgie.

Obecně můžeme říci, že nechat si upravit ňadra, může téměř každá plnoletá dívka či zralá žena. Zvětšení prsou slouží tedy, jak už vyplývá z názvu, k vytvoření většího a objemnějšího dekoltu. U modelace se nejedná o zvětšování či zmenšování, ale pouze o úpravu tvaru či zpevnění. Mammaplastika je plastikou pro ženy, které v důsledku svého mateřství z nějakého důvody nejsou spokojeny se svými ňadry. U této plastiky se taktéž jedná o redukci prsou či úpravu tvaru.

 

Počet žen, které si ročně nechávají upravit poprsí

Z obecně známých zdrojů můžeme konstatovat, že plastika prsou patří k nejčastějším plastikám vůbec. Ročně si v České republice nechá upravit ňadra až 12 000 žen. Naše kliniky plastické chirurgie se vyznačují vysokou profesionalistou a počet nezdařených operací a nutných oprav je minimální.

 

Jak nám může plastika změnit život k lepšímu?

Mnohdy vlivem životních událostí přijdeme o svá, dříve pevná a dobře vypadající ňadra. Každá větší odchylka na lidském těle může způsobovat nedostatek odvahy. Mnozí lidé poté mají problém s prezentací na veřejnosti nebo například svlékat se před partnerem či dokonce chodit do bazénu a podobně. Jak můžeme plastika prsou pomoci se můžete přesvědčit na příběhu paní Jany, která v krátkém videu popisuje svůj problém.

 

Možná nejčastější rizika

U každé plastické úpravy, ať už se jedná o zmenšení, zvětšení či pouze úpravu tvaru budete mít jizvy. Ty po nějakém časem vyblednou a více se vstřebají, takže při běžných denních činnostech nejsou znatelné. Další nepříjemnou věcí je určitě bolest bezprostředně po operaci a poté ještě než dojde k úplné rekonvalescenci. V případě zvětšení prsou silikonovými implantáty jsou rizika nejznatelnější. V důsledku stáří prsního implantátu může dojít například k úniku silikonu, avšak jedná se o tak malé množství, že nepředstavuje pro ženy větší riziko. V některých případech může dojít k jeho prasknutí, v této situaci je nutné podstoupit chirurgický zákrok k úpravě či výměně prsního implantátu. Jak minimalizovat riziko a na co je dobré dát si pozor si můžete přečíst zde.

 

Závěrem?

Jestli jste z nějakého důvodu uvažovali o jakémkoli druhu úpravy prsou nebo snad pokud jste si nebyli úplně jistí, zda je to pro Vás to pravé řešení. Dozvěděli jste nyní užitečné informace, které Vám pomohou se dobře rozhodnout. Uvedli jsme dobrý příklad, kdy plastika pomohla a také pro koho je plastika určena. Uvedli jsme nejčastější možná rizika, určitě doporučujeme se poradit s lékařem a vše dopředu konzultovat.

Jaký máte názor na plastiku nebo – li úpravu poprsí? Shodujete se s názorem, že může být pro většinu přínosem? Zvažovali jste sami někdy nebo případně už podstoupili nějakou podobnou úpravu?

Jaromír Lehečka