Internet mění způsob, jakým nakupujeme. Poslední měsíce ukázaly, že online nakupování má jednoznačné výhody. Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte na dálku. A pokud spojíme dorty online a jejich dovoz až k Vám domů, získáváme skvělou novou službu, která ušetří spoustu času. Pojďme se podívat proč využít moderního stylu nakupování.

 

Jaké výhody má nakupování přes internet?

Tou největší výhodou oproti klasickému nakupování „naživo“ je především rychlost.

Myslíte, že si naši předci uměli představit dnešní nakupování? To pohodlí, kdy se můžete podívat na jakýsi virtuální katalog a objednat téměř jakýkoliv produkt přes váš telefon? Většina by pravděpodobně nechápala. Udiveně by si prohlíželi sluchátko své pevné linky a doufali, že z něj vyskočí cukrář se všemi dorty v batohu.

 

Dnes už si téměř neumíme představit život bez chytrých telefonů, které jsou připojené k síti 24h denně. Současná hyper dostupnost informaci je samozřejmě skvělá i přes všechny její záporné vlastnosti. Moderní technologie přinášejí nové pracovní příležitosti a pohodlnější život. Pokud se nenecháme chytit do pasti přílišného pohodlí, můžeme se do budoucna těšit na opravdu pozoruhodné vynálezy a služby.

 

Tip: Proč jsou dorty online levnější?

Obrovskou výhodou online nakupování je nižší cena zboží. Jak můžeme dosáhnout lepších cen s tímto obchodním modelem? Představte si, že provozujete vlastní cukrárnu. Musíte zaměstnat několik lidí, kteří budou připravovat dorty a zákusky.

Další člověk musí obsluhovat pokladnu a prodávat zboží. Také potřebujete výpomoc na ostatní důležité úkony. K tomu musíte zaplatit vybavení obchodu, nájem za prostory a energie pro celý provoz. Všechny tyto položky se postupně nasčítají a zvyšují ceny produktů. Pomocí internetového obchodu mohou některé firmy ušetřit některé náklady a nabídnout levnější zboží.

 

Co potřebujeme, abychom mohli dostat cukrárnu online?

Všechny tyto úvahy jsou samozřejmě pěkné, ale zatím nám chybí praktické a srozumitelné kroky, jak toho využít v náš prospěch. Co vede k úspěšnému spuštění online cukrárny?

  1. Obchod musí mít zboží. Budeme tedy potřebovat produkty. Ty musí být v dobré kvalitě, aby měli šanci uspět v současném konkurenčním prostředí. Máme produkty? Pojďme je někomu ukázat.
  2. Jak můžeme ukázat naše produkty lidem na síti? Budeme potřebovat nějakou platformu, která nám umožní sdílet informace a kvalitní obsah. Zároveň potřebujeme mít systém na přijímání plateb a objednávek. Pro naše účely bude nejlepší internetová stránka nebo profil na sociální síti.
  3. Jakmile máme platformu, je potřeba jí začít zásobovat kvalitním obsahem. Co může být takový obsah? Profesionální nebo naopak každodenní fotografie. Kvalitní a zajímavé texty, videa nebo audionahrávky na určité téma. Lidé totiž potřebují mít důvod, proč na Váš web nebo profil jít. Obsah upoutá jejich pozornost.
  4. Spustili jste váš obchod, ale nikdo na něj nechodí? Je na čase zajistit reklamu! Ta může být placená nebo přirozená. Oba druhy mají v podnikání své místo. Naším úkolem je zjistit, která bude zrovna nám lépe fungovat. Hlavním principem reklamy je dát o sobě vědět. Nejlépe na místě, kde je hodně lidí. V současnosti je takovým místem internet.
  5. Reklama má samozřejmě několik druhů. Abychom nemuseli všechny postupy zjišťovat sami, je dobré se spojit s kvalitní online marketingovou agenturou. Ta se může starat o Vaše propagační aktivity a vy se zatím můžete soustředit na tvorbu těch nejlepších produktů.

V dnešní době už nepotřebujete obrovské budgety, abyste si mohli dovolit být na internetu a prodávat své produkty. Vše se postupně vyvíjí a i když je to někdy složité, je potřeba držet krok s dobou a být tam, kde jsou naší zákazníci.

A jaký je Váš názor na online cukrárnu? Popište nám svůj pohled na věc!

Jaromír Lehečka