Obsah

Oblečení patří ve fázi nakupování k nejoblíbenějším vánočním dárkům, výjimkou nejsou ani pánské značkové mikiny či vkusné pánské svetry. Protože se Vánoce slaví v zimě, obvykle to svádí darovat nějaký ten teplejší kousek oděvu. Někdo možná pod stromečkem najde pěkné plážové boty, těch, kteří ale najdou svetr, bude určitě daleko více. Svetr je mezi muži v poslední době hodně populárním kouskem – dodává jim na lehce elegantním stylu, zároveň však zastává pravidlo nezbytné pohodlnosti. A protože stylů tohoto oblečení není málo, přibližme si ty nejpopulárnější.

Jaké pánské svetry o Vánocích bodují?

Pokud se rádi brouzdáte historií, zde si můžete přečíst o tom, jak to se svetry bylo dříve, co frčelo nebo kdy tento kus oděvu získal na popularitě. Jestliže vás však spíše zajímá, které svetry pro muže patří k nejoblíbenějším v současnosti, přečtěte si pár následujících tipů.

Norské vzory jako symbol zimy

Tenhle kousek je prostě stále in, mužům sluší a navíc je ještě pořádně zahřeje. Alespoň za předpokladu, že vyberete svetr z trochu silnějšího materiálu, to ovšem svetry s norskými vzory často bývají. Norský vzor obvykle zobrazuje symboly, které si lidé často a rádi pojí právě se zimou a Vánocemi, jako jsou například hvězdy, vločky, soby či stromy. I z tohoto důvodu najdeme v tuto roční dobu plné obchody právě podobných svetrů. V případě norských vzorů není od věci nejprve nenápadně zjistit, zda se vyvolenému muži podobný styl líbí – nemusel by totiž padnout do oka každému.

Nesmrtelné proužky

Jeden z nejčastějších motivů, které na svetrech spatříme, jsou proužky. Tenhle styl prostě neumírá a je velmi oblíbený i mezi pány. Nosí ho především mladší muži, bez ostychů si ho však může obléknout i starší generace. Zvolit můžeme dvojbarevnou kombinaci, ale i výraznější variantu několika barev.

Jednoduchost v hlavní roli

Svetry jednoduchých střihů a decentních barev bývají taktéž velmi oblíbené. Nemusíme se nutně upínat na tlusté a teplé svetry, zvolit můžeme i slabší materiály, které muži rádi nosí do zaměstnání. Pulovr v nenápadné pastelové barvě s výstřihem do véčka je klasikou, která obvykle nezklame.

Pánské svetry přes hlavu, na knoflíky, nebo na zip?

Existuje několik stylů, kterými se při výběru svetru můžeme taktéž řídit.

Přes hlavu

Zvolit můžeme klasický střih, který vynechává jakékoli zapínání. Svetr přes hlavu patří stále ještě k nejčastějšímu a nejoblíbenějšímu střihu.

Knoflíky

Těsně za prvním typem najdeme svetr na knoflíky, které mohou celý kousek oblečení pozvednout na úplně jiný level. Nejen, že na první pohled prostě zaujmou, jsou vlastně i pěkně praktické. Svetr se lépe sundává nebo věší na ramínko.

Zip

Nabízí se také možnost zipu – tahle varianta je se svetrem spojená nejméně, i tak se ale stává oblíbenou. Svetr na zip možná není tou nejelegantnější variantou, má však spoustu jiných plusů. Hodí se třeba pro muže, kteří nemají knoflíky v lásce nebo si nechtějí svetr tahat přes hlavu.

Aby svetr neskončil na dně skříně

Občas se prostě může stát, že se obdarovanému netrefíme do stylu nebo velikosti. Abychom podobným situacím alespoň co nejvíce předešli, je dobré následovat několik bodů:

  • snažme se co nejvíce poznat styl obdarovaného muže
  • nenápadně zjistěme, které konkrétní módní kousky se mu líbí
  • dobře si zapamatujme jeho velikost
  • do obchodu si pro lepší odhad velikosti můžeme případně i vzít některý z jeho svetrů

Nákup můžete uskutečnit z pohodlí vašeho domova na stránkách Larond. A pokud si přeci jenom nejsme jisti, nechme raději na dárku cedulku, především v případě, že vybraný svetr nebyl zrovna levnou záležitostí. Bez ní vám ho v drtivé většině obchodů zpátky bohužel nevezmou či nevymění.

Jaromír Lehečka