Professional with tools. Brunette in a mask and apron

Obsah

Ne vždy jsou ženy se zákrokem, při kterém si nechají upravit délku, tvar a hustotu svého obočí spokojené. V takovém případě by nejradši vrátily čas a proceduru ani nepodstoupily, což bohužel není možné. Naštěstí existuje několik způsobů, které se uplatňují při odstranění permanentního obočí. Z článku se dozvíte, jaké výhody přináší nelaserová metoda, jak procedura probíhá, a jak se na tento zásah do organismu připravit.

 

Způsob odstranění permanentního obočí nelaserovou metodou

Ze všeho nejprve je nutné seznámit se s celým průběhem procedury a zvolenou metodou, a proto je vždy součástí konzultace. Klientce jsou rovněž sdělena doporučení týkající se přípravy a následné péče.

Odstranění se provádí speciální látkou, která je vpravena do pokožky v místě, kde má být odstraněn pigment. Remover začne s pigmentem reagovat, smíchá se s ním a následně je vyloučen zpět na povrch.

 

Remover – benefity a možnosti použití

  • Je vhodný k odstranění kteréhokoliv permanentního make-upu včetně tetování očních linek.
  • Odstraní všechny možné barvy.
  • Metoda je levnější než ty, které byly doposud aplikované.
  • Při správném provedení je riziko vzniku jizev nižší než 1 %.
  • Neobsahuje žádné karcinogenní látky.
  • Výhodou je vysoká účinnost a rychle viditelné výsledky.
  • Jedná se o bezbolestnou metodu, u které nehrozí žádné nežádoucí účinky.
  • Používá se u permanentního make-upu rtů, obočí i očních linek.
  • Ve většině případů jsou nutná dvě sezení, aby došlo k naprostému odstranění.

 

Vhodná příprava na odstranění

Pokud užíváte léky, které způsobují ředění krve, vysaďte je nejméně deset dnů před procedurou.

Minimálně 3 dny před zákrokem nevystavujte pokožku slunci a nenavštěvujte solárium.  Nekonzumujte alkohol, kávu a energetické nápoje.

Alespoň 24 hodin před odstraněním permanentního make-upu nekuřte. Nepoužívejte vazelínu ani jiný mastný krém v oblasti obočí. To stejné platí i v případě růstových sér.

Přijďte najezená, odpočatá a nenalíčená.

 

Péče po proceduře, která zajistí správný průběh hojení

Díky správné péči můžete podpořit regeneraci a zamezit vzniku jizev. Nezbytné je udržovat oblast v čistotě a suchu.

Během prvních třech dnů se vyhněte jakémukoliv kontaktu s vodou. Poté je možné obočí vystavit vždy jen na krátkou chvíli vodě. Oblast musí být následně důkladně vysušena.

Do úplného zahojení se vyhněte bazénu, sauně i soláriu.

Vždy se řiďte informacemi specialisty, který Vám bude permanentní obočí odstraňovat. Ve většině případů dostanete i hojivou mast, která se používá po odpadnutí stroupků.

 

Vytvoření stroupků jako nedílná součást hojení

V důsledku vyloučení látky s pigmentem se vytvoří po celé oblasti malé stroupky, které jsou přirozenou součástí hojení. Nesmí se strhávat, ani nijak máčet vodou. V opačném případě by hrozilo vytvoření jizev.

 

Délka procedury

Samotná procedura trvá přibližně hodinu. Je nutné počítat také s konzultací a papírováním, které mohou celkovou dobu prodloužit.

Pokud je odstranění provedeno správně, stačí jedno až dvě sezení. Vždy mezi nimi musí být dostatečně dlouhá doba nezbytná k regeneraci pokožky. K úplnému zahojení dojde po šesti až osmi týdnech. Poté je možné absolvovat druhé sezení.

Tip: Důvody, proč si lidé nejčastěji nechávají odstranit tetování.

Zjistily jste, jak probíhá nelaserová metoda odstranění permanentního make-upu. Rovněž se dá aplikovat i v případě tetování. Konečná doba jednoho sezení i jejich celkový počet se následně odvíjí od velikosti oblasti, kde je nutné pigment odstranit. Hlavní výhodou této metody je její vysoká bezpečnost a nulové riziko nežádoucích účinků. Přečtěte si také o populární metodě permanentního make-upu obočí – vláskování.

Zvolily byste spíše laserovou metodu, nebo byste upřednostnily chemické odstranění?

Jaromír Lehečka