Obsah

Uvažujete o zvětšení poprsí, a tak pátráte po všech informacích, které lze na toto téma objevit? V tom případě dávejte pozor! Víte, že existují tzv. kapkovité implantáty a že jsou pro úpravu ňader používány stále častěji? Nevíte? Chyba! Téměř všechny ženy, které si tento typ implantátů nechaly voperovat, totiž shodně tvrdí, že je to zřejmě to nejlepší, co pro svůj půvab a svoje sebevědomí mohly udělat. Asi to nebude náhoda. Co myslíte?

Chcete mít větší a hezky vytvarovaná prsa? Zatím však váháte a přemýšlíte nad optimálním řešením? Možná, že jste ho právě objevila!

Kapkovité implantáty jako symbol pokroku

Zajímáte se o kosmetické procedury, o všelijaké zkrášlovací metody a vůbec o vše, co nějak souvisí s ženskými půvaby? Sledujete nejnovější trendy v estetické medicíně? Pak vás zřejmě příliš nepřekvapí, že se i takový zákrok, jakým je zvětšení prsou, provádí stále sofistikovanějšími metodami. Ke slovu se dostává moderní technika, používají se spolehlivé postupy a také kvalitní a bezpečné výplně. Zkrátka pokrok!

Je-li řeč o úpravě ňader, za symbol takového pokroku lze bezpochyby považovat právě tolik vychvalované kapkovité implantáty. Typ výplní, jehož obliba mezi ženami setrvale roste. Zajímá vás, co je na něm tak zvláštního? Chcete vědět, čím se liší od dalších běžně používaných typů implantátů? Jaké má přednosti a zda je pro vás vůbec vhodný? Tak se na to hned podíváme!

Vylepšená verze anatomických výplní

Než začnete vybírat vhodnou podprsenku pro svá „nová“ ňadra, podívejte se, jaký je rozdíl mezi nejpoužívanějšími druhy prsních implantátů. A o velikost tu teď rozhodně nejde. Tu lze zvolit bez ohledu na vybraný typ. Bavit se budeme o tvaru, který je pro uspokojivý výsledek zákroku stejně důležitý jako zmíněná velikost. S ohledem na tvar tedy můžete sáhnou po těchto typech výplní:

  • Kulaté – mají logicky stejnou výšku i šířku základny. Tvar vašich nových ňader by s nimi byl plnější. Pokud stojíte o výraznější dekolt, možná vám budou vyhovovat. Faktem sice je, že tento typ implantátu může někdy uvnitř prsu rotovat, ale na celkový vzhled poprsí nemá něco takového naštěstí vliv, a to právě díky „kulatému“ tvaru
  • Anatomické – jsou nahoře plošší a směrem dolů se pomalu rozšiřují. Základna má tvar oválu, což je nesporná výhoda. Odborník totiž může snadněji vybrat vhodnou variantu anatomického implantátu, a to s ohledem na vaši tělesnou výšku a na šíři vašeho hrudníku. Tento typ výplně je přirozenější. Případná rotace sice může způsobit jisté komplikace, ale lze jí do značné míry předejít. A to tak, že lékař sáhne po implantátu s vhodným povrchem
  • Kapkovité – jsou vlastně vylepšenou verzí anatomických výplní. Díky nim bude vaše poprsí nejen větší, ale bude zároveň vypadat zcela přirozeně. Jejich základna je kulatá, projekce má však už anatomický charakter. A riziko rotace? To je minimální 

Tušíte, co je 3D animace?

O tom, že je estetická medicína plná inovací, stále sofistikovanějších postupů a kvalitnějších materiálů, jsme se už zmínili. Odborníci také provádějí stále nové a nové typy zákroků. A rovněž používání těch nejmodernějších přístrojů je, když ne samozřejmé, tak rozhodně čím dál běžnější.

Jedním z takových přístrojů je tzv. 3D scanner, jímž disponují i některé tuzemské kliniky. Ptáte se, k čemu je dobrý? Je to docela prosté. S jeho pomocí odborník vytvoří 3D animaci vašich budoucích prsou. To, jak by mohlo vaše poprsí po operaci vypadat, zkrátka díky scanneru uvidíte ještě dřív, než se definitivně rozhodnete pro některý z nabízených typů výplní. Lépe si tak vyberete nejen velikost, ale také tvar implantátu. A to je rozhodně důležité! Souhlasíte?

Poslední slovo má lékař!

Ať už se vám to líbí nebo ne, o tom, který typ výplně je pro vás vhodný, by měl nakonec přece jen rozhodnout odborník. Samozřejmě, že si k tomu řeknete své. O tom není sporu. Jde o vaše prsa a o vaše sebevědomí. Poslední slovo ale bude mít lékař. A je to tak jedině dobře. Zkušený specialista dokáže nejlépe posoudit veškerá pro a proti a s ohledem na to vybrat takové implantáty, které budou pro vás nejlepší.

Nejste si jistá, jaký tvar vám dodá na půvabu? Jaká velikost bude tak akorát? Po konzultaci s odborníkem, která je ostatně před zákrokem zcela nezbytná, budete chytřejší!

Uvažujete o chirurgickém zvětšení poprsí už dlouho nebo jste se o takovou možnost začala zajímat teprve nedávno?

Jaromír Lehečka