Obsah

Díky nebývalému množství bytů k pronájmu Praha zaujímá na tuzemském realitním trhu zcela výsadní postavení. V žádném jiném městě, v žádné jiné lokalitě naší republiky nenajdete tolik volných bytů nabízených k pronajmutí, jako právě v naší metropoli. Není to však jen kvantita, nýbrž i pestrost nabídky, co činí z Prahy unikátní místo, kde nalézt zajímavý pronájem není rozhodně nic složitého.

Přitažlivost metropole

Jakožto hlavní město České republiky zaujímá Praha zcela výjimečnou pozici. Nebývalá koncentrace firem, obchodů i státních institucí, bezpočet příležitostí ke kulturnímu i sportovnímu vyžití. To a mnoho dalších atributů metropole s sebou přináší jak jedinečné možnosti profesního uplatnění, tak i atraktivní podmínky pro osobní život. Mnoho lidí na to „slyší“ a stěhuje se do Prahy, čímž samozřejmě zvyšuje poptávku po bytech a to i těch nájemních.

Zdaleka ne každý má k dispozici dostatečné množství prostředků ke koupi vlastního bydlení, ne každý také dosáhne na hypotéku. Jsou i tací, kteří život v nájmu pojali jako svůj životní styl. Pro všechny je v Praze připravena zajímavá a pestrá nabídka bytů, které si mohou dlouhodobě pronajmout a vyzkoušet si tento způsob života. Zajímavé informace o jakémsi návratu k nájemnímu bydlení naleznete zde.

Pronajmout lze cokoliv

Exkluzivita realitního trhu v našem hlavním městě nespočívá jen v množství bytů, které jsou zde nabízeny k pronajmutí. Je to také nebývalá rozmanitost a mnohdy jedinečnost inzerovaných bytů. Nikde jinde totiž nenajdete tolik zajímavých a mnohdy opravdu luxusních residencí, které se navíc nacházejí ve velmi atraktivních lokalitách Prahy.

Pronajmout lze menší byty ve staré zástavbě širšího centra, rozlehlé mezonety v novostavbách i skromné garsonky někde na okraji města. K dispozici je zkrátka vše, co vás jen napadne a jedinou vadou na kráse tak pro některé z nás zůstává výše nájemného.

Byty k pronájmu Praha – Rostoucí poptávka

Atraktivita Prahy s sebou přináší i zvýšený zájem o nájemní bydlení, což logicky zvedá i jeho cenu. Vyšší nájemné je však mnoha profesím částečně kompenzováno zajímavými výdělky, na které by mimo hlavní město lidé dosáhli jen stěží.

Více o možnostech a cenách pronájmů si přečtěte tady.

Dobře uložené peníze

Pokud snad patříte mez ty, pro něž koupě vlastního bytu v Praze nepředstavuje větší problém, pak neváhejte. I v případě, že v něm nehodláte sami bydlet, má taková investice rozhodně smysl.

Ceny bytů v metropoli alespoň v dohledné době jistě klesat nebudou a v případě, že byt nabídnete k pronajmutí, rozhodně tratit nebudete. Výše nájmů je již dnes velmi zajímavá, jste-li ovšem investor a tedy „pan domácí“. Pro toho, kdo byt k nájmu hledá, je cenová hladina nájemného spíše špatnou zprávou.

Nebudete zklamáni

Ať už jste na straně těch, co byt v Praze hledají, aby ho zakoupili za účelem následného pronájmu, nebo patříte-li k lidem, kteří se po nájemním bydlení ohlížejí, aby tak řešili svou vlastní bytovou situaci, měli byste vědět, že je to právě naše hlavní město, které vám skýtá největší šance na úspěch.

Realitní kanceláře

Jsou to právě realitní kanceláře, které každoročně zprostředkují značné množství pronájmů a jejich webové stránky se tak nabídkami pražských bytů určených k pronajmutí jen hemží. Vyberete-li si při hledání pronájmu jako svého pomocníka solidní realitní kancelář, pak se investované peníze zpravidla vyplatí.

Každý udělá nejlépe, opatří-li si nejprve co nejvíce referencí, ať už na síti nebo od přátel a známých. Pokud realitka v hodnocení obstojí, není důvod nevyužít jejích služeb. Nechat si pak zprostředkovat pronájem vyhlédnutého bytu by nemělo přinést sebemenší problém.

Kritéria výběru

Každá kvalitní realitní kancelář provozuje vlastní webové stránky, kde bývají nabízené nemovitosti přehledně a detailně popsány a většina inzerovaných realit je opatřena i fotografiemi, aby si každý zájemce mohl udělat lepší představu o tom, co se chystá pronajmout, případně zakoupit.

Pro usnadnění výběru je zpravidla možné odfiltrovat ty inzeráty, které vám z nějakého důvodu nevyhovují. Nejčastěji lze stanovit cenové rozmezí, do nějž by se vámi hledaný byt měl vejít a rovněž pražská čtvrť, ve které chcete bydlet, může hrát svou roli. Stanovit můžete i velikost bytu, popřípadě i to, zda má být zařízen či nikoliv.

Uspěje téměř každý

Při hledání bytu k pronajmutí v Praze neuspěje skutečně jen málokdo. Nabídka je totiž tak široká a pestrá, že dává příležitost k bydlení skoro všem a valná většina vážných zájemců tak dříve či později kýžený byt najde.

Jaromír Lehečka