Obsah

Pracovní oděvy jako fráze, kterou do vyhledávání zadává mnoho zaměstnavatelů, ale i zaměstnanců samotných. Něco jiného si obleče zdravotní sestra v nemocnici, něco jiného zase pracovník na stavbě. Zajímá vás, jaké možnosti pro pořízení pracovního oděvu máte právě v našem hlavním městě?

Pracovní oděvy Praha – Kamenné prodejny

V Praze se nachází množství kamenných prodejen, které se zabývají prodejem pracovních oděvů. Stačí si proto nějakou takovou vyhlídnout a navštívit. Výhodou je, že si můžete sami jednotlivé kousky prohlédnout a případně i osobně vyzkoušet. Na druhou stranu vám to zabere docela dost času, ještě když si k tomu připočítáte dopravu na místo a zase zpět.

Objednání přes e-shop

Pohodlnější variantu může pro některé z vás symbolizovat snadné objednání pracovního oděvu přes internetový obchod. Tuto variantu můžete zvolit i v případě, že objednáváte větší počet kusů pro všechny své zaměstnance. Stačí si od nich jen zjistit velikosti, aby všechno sedělo tak, jak má. V mnohých firmách si rovněž můžete nechat na pracovní oděvy natisknout své logo či jiné údaje, abyste svoji společnost určitým způsobem propagovali.

Jaké typy oblečení existují?

Existuje velké množství pracovních oděvů, které se liší svojí funkčností. Slouží zejména k ochraně před klimatickými podmínkami, zašpiněním nebo nebezpečím úrazu. Pracovní oděvy můžeme rozdělit do tří základních kategorií.

Klasické montérky

První skupina pracovních oděvů zahrnuje naprosto základní kousek. Tím jsou montérky. V současné době jsou přitom k dostání v mnoha variantách. Pořídit si je tak například můžete jako celou kombinézu nebo zvolit střídmější variantu pouze v podobě kalhot. Ty následně lze doladit pracovní bundou. Časté bývají i montérkové kalhoty s laclem, díky kterému získáte dostatek pohodlí a jejich nošení se vám tak stane příjemné.

Klasické montérky byste měli mít všichni doma. Hodí se jak pro práce kolem domu, tak i kolem zahrady. Při výběru se zaměřte na to, abyste se v nich cítili pohodlně a disponovali dostatečným množstvím kapes na správném místě.

Pracovní oděvy na jedno použití

Pokud ve svém zaměstnání potřebujete udržovat sterilní čistotu, budou pro vás nejvhodnější pracovní oděvy na jedno použití. Poslouží všude tam, kde je třeba udržovat bezchybné hygienické návyky. Konkrétně se může jednat například o nemocnice.

Potřebujete speciální vlastnost?

Poslední kategorii představují pracovní oděvy se speciální vlastností. Sem zařadíme například oblečení pro hasiče, které vyniká svoji protipožární ochranou. Dále se zde řadí i pracovní oděvy, které ochrání vaši kůži před kyselinami nebo jinými chemikáliemi. A v neposlední řadě zde patří takové pracovní oděvy, které jsou doplněny o reflexní prvky. Díky nim se z pracovníků stávají nepřehlédnutelné objekty.

Ostatně jak se píše v TOMTO článku, reflexní prvky by měly symbolizovat samozřejmost pro všechny. A to zejména v případech, kdy se na dopravních komunikacích pohybujete za šera nebo mlhy mimo obec. Sehnat reflexní vesty nebo alespoň pásky je však v současné době poměrně jednoduché.

Doplňky k pracovním oděvům

A pracovním oblečením to samozřejmě nekončí. Jak se píše například v TOMTO článku, zaměstnavatel by neměl zapomínat ani na zajištění pracovní obuvi. I u té se rozlišuje hned několik druhů. Můžete mít pracovní polobotky, vyšší obuv nebo třeba gumové holínky. Záleží na tom, jakou profesi vykonáváte.

Kromě pracovní obuvi je u některých profesí dále třeba mít ochranné brýle nebo roušky, které ochrání vaše dýchací cesty. U manuálních profesí dále oceníte i pracovní rukavice, které vám pomohou s manipulací s některými předměty. Díky nim budou v bezpečí vaše ruce a ochráníte je před nejrůznějším pořezáním či ušpiněním. 

Jaromír Lehečka