Jakými sídly firem Praha zvyšuje počet podnikajících subjektů na svém území?

Je prestižní záležitostí mít na své obchodní vizitce uvedeno sídlo firmy Praha, s adresou nejlépe v centru města. Mít sídlo firmy v Praze, a nejlépe na dobré adrese, není jednoduché ani levné, existuje však řešení díky virtuálním sídlům a kancelářím. Pro řadu firem je důležité, aby měly sídlo firmy v Praze, a zároveň nepotřebují denně využívat kanceláře. Navíc je potřeba mít zajištěny všechny náležité právní povinnosti související se sídlem firmy.

Virtuální sídlo firmy v Praze skýtá tak řadu zjednodušení. Někdo může na takové sídlo pohlížet nedůvěřivě, tento názor však již mizí. Pro právnické a fyzické podnikající osoby není vždy snadné najít místo pro podnikání a zároveň získat souhlas vlastníka nemovitosti ke zřízení sídla firmy. Chcete-li podnikat v Praze a nepotřebujete-li denně vysedávat v kanceláři, protože více navštěvujete své zákazníky Vy než oni Vás, pak je virtuální sídlo vhodným a finančně nenáročným řešením.

Také s veškerým legislativním vyřízením Vám pomůže poskytovatel sídla, obvykle vše vyřídí za Vás, vědí, co je potřeba.

Sídlo firmy Praha – Jaké služby nabízí poskytovatelé virtuálních sídel v Praze

Jednoduché a rychlé řešení zřízení si virtuálního sídla firmy v Praze skýtá podnikatelům mít svoji firmu na lukrativní adrese, s plnou pomocí vyřízení právních náležitostí. Získáváte řadu výhod jako například:

  • kompletní administrativní služby k dispozici
  • kancelářské prostory a zasedací místnosti
  • cenově výhodnou variantu
  • pomoc a poradenství se zřízením
  • minimální starosti

Virtuální kancelář je moderním řešením pro firmy a fyzické podnikající osoby. Řadu administrativy vyřídí personál poskytovatele, jako je korespondence, telefonické vzkazy, pro Vás jsou tyto služby mnohem levnější než plat sekretářky.

K dispozici máte také kanceláře a kancelářskou techniku, zasedací místnosti. Můžete tak pozvat své obchodní partnery do reprezentativních prostor, sjednat konferenci nebo valnou hromadu. Možnost kanceláře je také důležitá pro setkání se zástupci státní správy v místě sídla firmy.

Na vysvětlenou:

Co je pojem virtuální sídlo firmy?

Virtuální sídlo firmy je reálná adresa, na které je firma zapsána v obchodním rejstříku. Svolení se zřízením sídla firmy na určité adrese dává vlastník nemovitosti, což není vždy možné. Proto je tzv. virtuální sídlo vhodným řešením. Na jedné adrese je možné, aby bylo zapsáno více firem. Firmy pak dle potřeby používají kanceláře, které jsou k dispozici od poskytovatele virtuálního sídla firmy. Není tedy potřeba mít pronajatou vlastní kancelář, když ji firma celodenně a každodenně nevyužije.

Co je virtuální kancelář?

Virtuální kancelář je vedle virtuálního sídla firmy další služba poskytovatele. Jedná se opět o reálnou kancelář, kterou můžete využívat a kterou používáte tehdy, kdy potřebujete. K dispozici máte také kancelářské vybavení, tedy tiskárnu, kopírku, Internet, také lze zajistit občerstvení pro své pozvané obchodní partnery. Můžete využívat jak kancelář, tak také zasedací místnost a pořádat obchodní jednání, konference, prezentace. Navíc Vám také pomůže vyškolený personál poskytovatele a Vy se obejdete bez vlastní sekretářky.

Využívání virtuálního sídla firmy se stává zcela běžnou a populární záležitostí u podnikatelů u nás. Tento způsob je zřizování sídla firmy a možnost využívání kanceláří s plným servisem je zavedený v celém světě. Zde jsme také zjistili, jak je to s popularitou virtuálních sídel.

Organizační složky zahraničních firem řeší také svá sídla v Praze, v České republice. Pro ně je tento způsob zřízení sídla velmi pohodlný a jednoduše dostupný. Také jim odpadají starosti s českou legislativou, poskytovatel virtuálního sídla je obvykle profesionálně zdatným odborníkem a pomůže tak s vyřízením na úřadech dle platných právních předpisů.

Sídlo firmy v Praze je dostupnou záležitostí jak po legislativní stránce, tak po finanční stránce a v neposlední řadě odpadají starosti se sháněním vhodné nemovitosti, pronájmu kanceláře a servisu administrativních služeb. Podnikatelé také uvítají právní servis se založením společnosti nebo s vyřízením všech úředních formalit spojených se zřízením nebo přesunutím sídla firmy.

Jaromír Lehečka