SDÍLET

Vážený pane šéfredaktore Petře Šabato,

tímto otevřeným dopisem reagujeme na články na stranách 1, 2 a 3 v dnešním vydání Hospodářských novin. Hlavní článek HN má titulek Bártovy obálky: Policie brzdila vyšetřování. Takový titulek nepřipouští pochyby. Podobně jsou konstruované i další titulky na stranách 2 a 3.

Otevřený dopis Radka Johna Hospodářským novinám

Pane šéfredaktore, Vy jako velmi zkušený žurnalista, musíte vidět rozpor mezi titulky a následnými samotnými texty, které jsou mírně řečeno spekulativní a objevují se v nich neustále slovní spojení typu: zda záměrně… případně mohli… zřejmě tedy vydal pokyn…
Takových zřejmě, možná, kdyby, jsou články na stranách 1, 2, 3 plné. Proč se pochybnosti, které jsou v textech, nepromítly do titulků novin? Šlo o účel či nepozornost?
Navíc Vaši redaktoři porušili další základní pravidlo: Nezeptali se na moje stanovisko.

Proč?

Pane šéfredaktore, Věci veřejné a já osobně jednoznačně a principiálně odmítají jakékoli zasahování do vyšetřování policie. A to od prvního dne mého nástupu do funkce ministra vnitra. Stejně tak nesmyslné je tvrzení, že VV chtěly získat v policii vliv. Velmi mě tento styl žurnalistiky znepokojuje, obzvláště u renomovaných Hospodářských novin, které jsem považoval za deník propracovanější a analytičtější novinařiny.
Vážený pane šéfredaktore, věřím, že dojde k nápravě a vyjasnění přístupu v dnešních zmíněných spekulativních článcích Hospodářských novin.

S pozdravem Radek John20